znaczek.jpg

Jesteśmy z Wami od 2004 roku.

Firma Inter-Lers Sp. z o.o. jest spółką rodzinną.

Jej pomysłodawcą i założycielem był Ryszard Stolarz, który do dziś jest jej właścicielem i zarazem pełni funkcję Prezesa Zarządu. Zamiłowanie do drewna zaszczepił w nim jego dziadek, który już w okresie międzywojennym zajmował się budową domów z drewnianych bali.

Odziedziczona pasja, w połączeniu w wieloletnim doświadczeniem biznesowym, także w branży budowlanej, sprawiły, że szybko udało się wyłonić zespół specjalistów, który przystąpił do prac nad uruchomieniem produkcji wiązarów. W jego skład wszedł m.in. Tomasz Modrzejewski, obecnie Główny Projektant i jednocześnie Zastępca Prezesa.

Jego wiedza i doświadczenie za zakresu technologii drewna i budownictwa miała niebagatelny wpływ na dalsze kierunki rozwoju firmy.

Czemu akurat drewniane prefabrykaty? Była to odpowiedź na potrzeby rynku, związane z wyjazdem wielu cieśli i dekarzy do krajów Europy Zachodniej. Stanowiło to duży problem dla inwestorów, którzy często nie byli w stanie dokończyć swoich inwestycji. Dostarczenie im gotowych elementów budowlanych było więc doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym prowadzić prace bez obawy o naruszenie ich harmonogramu.

W 2004 roku, z taśmy kłeckiego zakładu zjechały pierwsze gotowe wiązary. Byliśmy jedną z niewielu krajowych firm, zajmujących sie produkcją elementów łączonych za pomocą płytek kolczastych MiTek®. Można więc powiedzieć, że przypadł nam zaszczyt zaprezentowania Polakom zalet, płynących z wykorzystania drewnianych prefabrykatów.

Jak się jednak okazało, bycie pionierem na rynku było w równym stopniu korzystne, co kłopotliwie. Największym problemem w pierwszym okresie działalności firmy był bowiem ograniczony dostęp do specjalistycznych maszyn, osprzętu i bazy wiedzy. Konieczne było więc podejmowanie współpracy z firmami zagranicznymi. W krajach takich jak Szwecja, Dania, Czechy, czy Niemcy technologia MiTek® była już dość rozpowszechniona, dlatego naturalnym było poszukiwanie partnerów biznesowych właśnie w tych rejonach. Liczne wizyty w najnowocześniejszych, europejskich zakładach pozwoliły nam podpatrzeć innowacyjne rozwiązania, które systematycznie przenosiliśmy do naszego zakładu.

Bez wątpienia jednym z milowych kroków w dziejach funkcjonowania firmy było przejęcie polskiej fabryki niemieckiego producenta wiązarów i kratownic dachowych - firmy Cordes, co zaowocowało m.in. pozyskaniem doskonałej jakości bazy sprzętowej. Miało to miejsce w 2006 roku i w znaczący sposób wpłynęło na zwiększenie mocy produkcyjnych naszego zakładu. Mocy, która ze względu na rosnące zainteresowanie prefabrykowanymi konstrukcjami drewnianymi była coraz bardziej potrzebna.

W kolejnych latach nasz zakład cały czas się rozwijał m. in. dzięki wybudowaniu magazynu drewna, a także otwarciu biur techniczno-handlowych w Poznaniu i Bydgoszczy, a produkty firmy uzyskały certyfikaty dające prawo do używania znaku CE dla materiałów budowlanych.

Kolejne lata przyniosły dalsze inwestycje. W drugiej połowie 2015 roku zakończono budowę nowej hali produkcyjnej. Dzięki skorzystaniu z dotacji unijnych udało się także zakupić nowoczesną linię technologiczną. Nasz park maszynowy powiększył się o specjalistyczny sprzęt transportowo-montażowy oraz zainstalowano blisko dwudziestometrowy żuraw. Rok 2017 zaowocował natomiast otwarciem oddziału techniczno-handlowego w Lublinie, a także oddaniem do użytku nowego budynku administracyjnego w Kłecku. Jak jednak zapowiada Prezes Ryszard Stolarz, nie jest to koniec rozwoju firmy Inter-Lers.

Chcesz współpracować z najlepszymi?